Kurumsal

Maya Mekanik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Hakkımızda

Maya Mekanik, 1995 yılında kurulmuştur. Firmamız, ağırlıklı olarak beyaz eşya sektörüne sac şekillendirme kalıbı ve metal parça üretimiyle faaliyetlerine başlamış, 2008 yılında PVC kaplı sac (Designplate) üretimini ana faaliyet dalları arasına eklemiştir. Maya Mekanik, esnek üretim kabiliyeti, kaliteli malzemeyi rekabetçi fiyata sunma ilkesi ve müşteri odaklı anlayışıyla beyaz eşya, asansör, asma tavan ve gemi sektörü için artan hacimlerde PVC kaplı sac üretimi gerçekleştirmektedir.

Maya Mekanik, PVC kaplı sac sektöründe Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya ana sanayi firmaları ve inşaat - asansör firmaları ile çalışmaktadır. Hedefimiz, yurtiçi ve yurtdışı pazardaki payımızı arttırarak daha çok müşteriye kaliteli ve rekabetçi ürün sunabilmektir.

Vizyon

Ulusal ve uluslararası pazarda sac şekillendirme, kalıpçılık ve PVC kaplı sac faaliyet alanlarında, topluma ve çevreye duyarlı, tasarım ve seri üretim yeteneklerimizle sektörde lider firma olmaktır.

Misyon

Gelişen teknolojileri kullanarak, gerekli kaynakları temin edip, sac şekillendirme, kalıp ve PVC kaplı sac faaliyet alanlarında, toplumun, çevrenin ve müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde tatmin eden, kalite anlayışıyla sürekliliği sağlayan ve her yönüyle farklılık yaratan bir kuruluş olmaktır.

Kalite Politikaları

MAYA MEKANİK’in Kalite Politikası, günümüzün gerekleri olan kalite, verimlilik, hatasız üretim ve zamanında teslim şartlarını gerçekleştirerek sürekli müşteri memnuniyeti sağlamak ve kendi ürün alanında “Kalite’de Lider” olmaktır. Bu amaç doğrultusunda, tüm personelin katılımı ile;

  • Yapılan işlerin ilk seferde doğru olarak yapılmasına özen gösterilir,
  • Ürün kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ve maliyetlerin azaltılması için çalışmalar yürütülür,
  • Kalite iyileştirme çalışmaları sistematik ve planlı bir şekilde yürütülür ve bunların sürekliliği sağlanır,
  • Kalite sistemini geliştirerek önleyici faaliyetler üzerinde yoğunlaşma sağlanır,
  • Tüm çalışanların kalite konusunda bilinçlendirilmesi, eğitimlerle bilgi ve becerilerinin arttırılması ve böylece sürekli gelişme faaliyetlerine katkıda bulunmaları sağlanır,
  • Çalışanların sağlığını korumak için bütün kaynaklar seferber edilir.
  • Çevreye saygılı ve yasal gerekliliklere uygun politikalar izlenir.